Dünyamıza hoşgeldin...

Mimaki hakkında

Go Back

Sürdürülebilirlik

Mimaki kendini daha çevreci ve sürdürülebilir ürünler üretmeye adamıştır

Eko Solvent boya ve UV LED baskı makinesi çözümlerinin pazara sunulmasıyla, Mimaki sürdürülebilirlik dünyasına adım attı. Sadece zararlı kimyasalların kullanımını değil aynı zamanda CO2 ayakizlerinin, enerji tüketiminin de azaltılmasına, daha temiz ve çevresel olarak daha uygun boya ile VOC (uçucu organic bileşenlerin) tüketimini azaltmak hatta kullanımından kaçınmak ve RIP yazılım RasterLINK uygulamasıyla yazıcıların daha iyi kullanımını sağlayarak atık azaltımı yapmaya odaklandı.
Mimaki yeni ve daha iyi ürün yapmak için şirketin ARGE birimine yatırım yapmıştır ve bunun ilk sonuçları çevre dostu makineler ve donanımlarda görülmektedir. Lateks hizmetimiz, SUV boya teknolojimiz ve yüksek hızda bile UV-LED kurutma kullanmamız. Bunların haricinde Mimaki’nin aklında atık azaltımı var, bu sadece kendi fabrikamızda değil aynı zamanda son kullanıcılarımızın kullanımlarında da hedefliyoruz. Daha güvenilir yüksek kalite baskı ve kesici donanımı sunduktan sonra artık geleceğe hazırız.

WEEE’nın imhası ve tekerlekli bidon sembolünün anlamı

2002 yılında Avrupa Birliği Elektrik ve Elektronik Donanım Atıkları (WEEE) hakkında bir talimat yayınladı. WEEE’de zararlı maddeler olabilir bunlar doğal-çevreye (insan eli ulaşcak) yerlere atılmamalıdır, atılırsa çevresel boyutta hasarlı olabilir. Bunun haricinde, WEEE kapsamlı ham madde kaynağıdır. Dünyada artmakta olan yeni donanım ihtiyacına karşılık doğal ham madde sürekli azalmaktayken bu potansiyel kaynağın çöpegitmesine izin vermek kabul edilemez.

Eğer donanım ayrı toplanırsa ve geri dönüşümde kullanılıra o zaman donanımın %85-90 oranında yeni ham madde olarak yeniden kullanılması mümkün, bu sayede daha once kullanılmamış ham maddenin kullanılması ve bunu üretecek enerjiyi kullanmak gerekmez.

Yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı Mimaki son kullanıcının donanımlarına ait atıkları ayrı atmalarını bekler (yasalarda tariff edildiği gibi). Elektrik ve Elektronik Donanm aşağıdaki gibi etiketlenmiştir”˜üzerinde çapraz olan çöp bidonu”™ bu sembolun anlamı son kullanıcının donanımı ayrı şekilde, diğer çöplerden ayırarak atması gerektiğidir.

Makinaların ve boya kartuşlarının geri dönüşümü

Hollanda’daki son kullanıcılar atıkların atılması veya geri alınması konusunda Hollanda Mimaki’yle iletişime geçmelidirler. Diğer ülkelerdeki son kullanıcılar atık yönetimi talimatlarını almak için kendi ülkelerindeki bayileri aramalıdır. Ingiltere’de yerel ortaklarımızla boşalan Mimaki boya kartuşlarını en uygun şekilde atmaları için müşterilerimizi bilgilendirdiğimizden emin olmaya çalışıyoruz. Bu proje sayesinda 100.000’den fazla kartuş çevreye atılmadan toplanmıştır.

Mimaki’nin sürdürülebilirliği geliştirmek için yaptıkları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz, size bilgilendirmekten çok memnun oluruzMimaki Europe