Mimaki’nin yeni opsiyonel sistemi Kebab HS kullanıcıların üretkenliğini ve ürün çeşitliliğini artırıyor

kebab

Silindirik ve konik objelere yüksek hızda 360 derece doğrudan baskı yapmayı mümkün kılan yeni Kebab HS sistemi, UJF Serisi bütün flatbed baskı makinelerine opsiyonel olarak eklenebiliyor. Orta ve yüksek hacimli işlere odaklanan kullanıcılar, üç kat yüksek verimlilik ve baskı kalitesinin yanı sıra, eğimli ve konik objelere de baskı fırsatı yakalıyor.

Geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makinelerinin lider markası Mimaki, doğrudan objelere baskıya yönelik Kebab opsiyonunu yeni bir versiyonla geliştirdi. Mimaki’nin ünlü UJF Serisi flatbed baskı makineleri için opsiyonel olarak sunulan yeni Kebab HS sistemi hem daha yüksek hızlarda üretim yapıyor hem de uygulama alanını genişletiyor. Küresel lansmanı 19-22 Mart tarihleri arasındaki FESPA Global Print Expo (GPE) 2024 fuarında gerçekleştirilen Kebab HS, silindirik objelerin yanı sıra eğimli ve konik objelere de doğrudan baskı yaparak şekil sınırlamasını ortadan kaldırıyor. Objelere 360 derece kesintisiz baskı yapabilen yeni Kebab versiyonu, kullanıcıların UJF baskı makinelerinde silindir ve konik yüzeylerde çalışma kapasitesini artırıyor ve yeni uygulama fırsatları sunuyor.

Mimaki kullanıcıları silindirik objelere baskı için uzun dönemdir UJF Serisi flatbed baskı makinelerini güvenle kullanıyor. EMEA bölgesinde kurulu bulunan 1600’den fazla Kebab ünitesi bu güveni ortaya koyuyor. Buna göre, her 5 UJF kullanıcısından birinde bu sistem opsiyonel olarak iş akışlarına eklenmiş bulunuyor. Yüksek hızından dolayı ‘HS’ (high speed) olarak adlandırılan yeni Kebab HS, özellikle orta ve yüksek hacimli işlere odaklanan kullanıcılar için cazip bir seçenek oluşturuyor.

Silindirik ve konik objelere 10 dakikada 360 derece doğrudan baskı imkanı

Kebab Serisi’nin pazara yeni tanıtılan modeli Kebab HS, üç boyutlu objelere doğrudan baskıda üretkenliği ve performansı bir üst seviyeye taşırken, uygulama olanaklarını genişletiyor. Kebab MkII’nin temel özelliklerini devralan Kebab HS, bu modele kıyasla üç kat daha fazla hızlı baskı gerçekleştiriyor. Kullanıcılar yaklaşık 10 dakika içinde bir objeye doğrudan baskı yaparak üretim verimliliklerini önemli ölçüde artırmayı başarıyor. Üstelik bugüne kadar sadece silindirik objelere baskıda kullanılabilen Kebab Serisi, artık bardak ve kupa gibi konik yapıdaki objelere de baskı yapabiliyor.

Mimaki kullanıcılarına yeni avantajlar sunmaya devam ediyoruz

Silindirik ve konik objelere doğrudan baskı konusunda pazarda yoğun bir talep olduğuna dikkat çeken Mimaki Eurasia Genel Müdürü ve Mimaki Europe Satış Genel Müdürü Arjen Evertse, özellikle hediyelik eşya ve promosyon ürünleri bağlamında kişiselleştirme ihtiyacının her geçen gün arttığını dile getirdi. Mimaki’nin bu konuda UJF Serisi baskı makineleri için Kebab opsiyonu sunduğunu hatırlatan Evertse, FESPA GPE 2024 fuarında lansmanını yaptıklarını yeni Kebab HS’nin kullanıcılara yeni avantajlar getirdiğini belirtti. Evertse sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Mimaki olarak kullanıcılarımıza yeni fırsatlar sağlamak için mevcut ürün portföyümüzü sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. İnovasyona bağlılığımızı ortaya koyan bu son örnek isteğe bağlı olarak, pazarda oldukça popüler olan UJF Serisi baskı makinelerine eklenebiliyor. Kebab HS yaklaşık 10 dakikaya inen baskı süresi ve yüksek baskı kalitesi ile kullanıcılarımızı yeni verimlilik seviyelerine çıkarırken, uygulama alanlarını da genişletiyor.”

Kebab Serisi üç modelle kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayacak

Kebab HS ünitesi, Mimaki’nin kullanıcı dostu ve güvenli baskı makineleri konsepti çerçevesinde, UJF Serisi modellerinin baskı tablasına kolay ve hızlı bir şekilde monte edilebiliyor. Kullanıcılar ilk kurulumdan itibaren Kebab opsiyonunu rahatça ve güvenle kullanmaya başlayabiliyor. Kebab Serisi’nde yer alan Kebab MkII ve Kebab MkII L ise pazarda konumlarını farklı özellikleri ile korumayı sürdürecek. Bu iki model küçük çaplı (50 mm veya daha az) ve 280 mm’den uzun objelere baskı yapılırken kullanılmaya devam edecek.  

share: