LUS-210 boya desteği alan Mimaki UJV55-320 şimdi çok daha avantajlı

Mimaki pazarın çok satan modellerinden UJV55-320 UV-LED baskı makinesine LUS-210 boya desteği getirerek, kullanıcılarına ciddi bir boya maliyet avantajı sağladı.

Geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makinelerinin lider küresel markası Mimaki, gerçekleştirdiği geliştirmelerle hem mevcut hem de yeni kullanıcılarına daha fazla olanak sağlamaya devam ediyor. Mimaki, son olarak, küresel pazarda olduğu gibi Türk baskı endüstrisinde de başarısını kanıtlayan ve sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi gören yüksek performanslı, süper geniş format Mimaki UJV55-320 UV-LED baskı makinesine yeni nesil LUS-210 boya desteği vermeye başladı. Bu yeni seçenek sayesinde, kullanıcıların boya maliyeti neredeyse yarı yarıya düşerken, yüksek baskı kalitesi ve verimliliği beklentileri de başarıyla karşılanıyor.

Mimaki, baskı makineleri alanındaki yenilikçi vizyonunu boyalar konusunda da sürdürüyor ve yeni nesil boyalarının mevcut modellerde de kullanılabilirliğini sürekli artırıyor. UJV55-320 UV-LED baskı makinesi, üretim maliyetlerini düşüren yeni boyası ile baskı alanındaki başarısını ve cazibesini daha da ileriye taşıyor. 

UJV55-320 güçlü donanımıyla güven veriyor

3.2 m baskı genişliği ile UV baskı segmentinde süper geniş format baskı uygulamalarına olanak veren Mimaki UJV55-320, tek parça büyük tasarımların ve birçok farklı baskı işinin tek seferde basılmasına imkan sağlıyor. 1200 dpi çözünürlüğe ve saatte 110 m2’ye varan yüksek baskı hızları sunan UJV55-320, çift rulo baskı özelliğiyle kesintisiz çalışma süresini uzatarak verimliliği iki katına çıkarıyor. Ayrıca bu özellik sayesinde küçük genişlikteki baskı işlerinin teslim süresi daha da kısalıyor. İki bağımsız baskı işini eş zamanlı olarak yürütmek için iki adet rulo malzemenin kullanılabildiği özellikte, baskı genişliği, her rulo için ayrı ayrı ayarlanabiliyor ve RIP yazılımı RasterLink6Plus ile aynı anda farklı baskı işleri kolay bir şekilde yönetilebiliyor. Dahili LED ışık özelliği sayesinde baskı kalitesinin anlık olarak kontrol edilmesini sağlayan model, kullanıcı dostu özellikleriyle baskı sürecinin rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. 

Diğer Mimaki çözümlerinde olduğu gibi, UJV55-320 de güvenli ve gözetimsiz bir baskı prosesi için Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile donatıldı. Nozül Kontrol Ünitesi (NCU) nozül durumunu otomatik olarak kontrol ederken, Nozül Kurtarma Sistemi (NRS) eksik nozülleri sorunsuz olanlarla otomatik olarak değiştirerek üretimin kesintiye uğramasını engelliyor. Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi (MAPS4) ise gelişmiş bir algoritma şablonu kullanarak baskı izlerini azaltıyor ve baskı kalitesini artırıyor. Ayrıca MFD1, MCT, VDT ve Dalga Formu Kontrol Teknolojisi ile ilk baskıdan itibaren kesintisiz baskı işlemi, istenilen baskı kalitesi, netliği, renk doygunluğu ve keskin detaylar garanti ediliyor.

Üstün Mimaki deneyimi şimdi çok daha cazip

1 litrelik şişelerde sunulan LUS-210 boyalar, yoğunluğu ile daha düşük oranlarda tüketimi mümkün kılarken, parlak ve canlı renkler ile de çok farklı kullanımlara kapı açıyor. C,M,Y,K renk setiyle afiş, vitrin, sergi grafikleri, iç ve dış mekan tabelaları, POS ürünleri gibi reklamcılık ve dekorasyon alanındaki birçok uygulamada güvenle kullanılabilen bu boya, iklimsel şartlara karşı da yüksek bir dayanıklılığa sahip.

Mimaki’nin sürdürülebilir ve çevreci üretim vizyonuna uygun bir şekilde GREENGUARD Gold sertifikasına sahip olan LUS-210 boya, hem baskı prosesi sırasında personel açısından hem de uygulama sonrasında kullanıcılar ve tüketiciler için herhangi bir sağlık tehlikesi yaratmıyor ve güvenle kullanılabiliyor. Gerekli tüm uluslararası güvenlik ve kalite standartlarını karşılayan LUS-210 boya, ekonomik fiyatıyla kullanıcıların orijinal Mimaki boya deneyimini daha güvenli ve konforlu hale getiriyor.

Mimaki Eurasia Bölge Satış Müdürü Hüseyin Şarerler, pazarda önde gelen modellerden UJV55-320’e getirdikleri yeni boya desteğinin baskı profesyonellerine büyük bir avantaj sağladığını vurguladı. Şarerler şunları dile getirdi; “Boya maliyetinde ciddi bir düşüşten söz ediyoruz. Üstelik bu indirimi pazarın en çok satan modellerinden birinde; yüksek baskı kalitesiyle ultra baskı genişliğini bir arada sunan UJV55-320’de gerçekleştiriyoruz. Baskı profesyonelleri bildikleri ve güvendikleri Mimaki baskı çözümünü şimdi daha uygun üretim maliyetiyle deneyimleyebilecek ve dijital baskının konforunu yaşayabilecekler.”

share: