Neden Mimaki'yi seçmelisiniz?

Mimaki Çekirdek Teknolojileri

Mimaki’nin Benzersiz Özellikleri

Teknoloji odaklı bir şirket olarak, Ar-Ge’ye büyük yatırımlar yapıyor ve yenilikçi teknolojilerle öncü ürünler geliştirmek için sürekli çaba harcıyoruz. “Something new, something different” vizyonumuzla, fikirlerinizi gerçekleştirmenizi ve işinizde fark yaratmanızı sağlayacak gelişmiş teknolojiler geliştirmeye kararlıyız. Mimaki olarak, kullanıcılarımızın baskı makinelerinin ve kesim plotterlarının verimli ve tutarlı bir şekilde çalışarak olağanüstü sonuçlar vereceğine güvenmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Mimaki makineler, en iyi baskı kalitesinin ve maksimum üretkenliğin elde edilmesini sağlayan, ayrıca üretim sürecinde aksaklıklar yaratabilecek riskleri azaltan Çekirdek Teknolojileri ve benzersiz özelliklerle donatılmıştır.

Map

MAPS | Banding oluşmasını engelleyen Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi

Bu çekirdek teknoloji, baskı izlerini azaltmak için gelişmiş bir algoritma şablonu kullanır. Şerit sınırlar üst üste basılır ve baskı izleri oluşmaya yatkın olan sınırlara daha az boya damlacıklarıyla baskı yapılır. Böylece baskılarınızın daha yüksek hızlarda bile muhteşem görünmesini sağlar.

Wave Form Control

WFC | Kusursuz boya damlaları sağlayan Dalga Formu Kontrol Teknolojisi

Bu çekirdek teknoloji, boyanın vizkozitesine göre her noktayı doğru şekilde doğru yere yerleştirmek için ateşleme sıklığını ayarlayarak noktaları optimize eder. Bu sayede daha düşük çözünürlüklerde bile daha iyi görüntüler edilir.

Variable Dot Technology

VDT | Değişken Nokta Teknolojisi düzgün tonlamalar yaratır

Değişken Nokta Teknolojisi baskı makinesinin küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 farklı nokta boyutunda baskı yapmasına olanak verir. Bu teknoloji sayesinde düzgün tonlamalı yüksek kaliteli görüntüler oluşturulur.

Mimaki Fine Diffusion

MFD | Mimaki Fine Diffusion grenli görünümü azaltır

Bu çekirdek teknoloji grenli görünümü azaltmak ve daha düzgün yoğun renkler üretmek için gelişmiş bir titreme prosesi kullanır. Böylece görüntüleriniz daha düşük çözünürlüklerde bile optimize edilir.

Mimaki Clear Control

MCC | Mimaki Lak Kontrol Sistemi

Mimaki Lak Kontrol Sistemi, baskılı yüzeyde toz birikme olasılığını azaltmak için boya kürleme süresini en aza indirir. Bunu eş zamanlı lak boya püskürtme ve UV ışınlarıyla gerçekleştirir. Bu sayede minumum tozla parlak bir lak baskısı elde edilir.

Mimaki Intelligent Heater

MIH | Mimaki akıllı ısıtıcılar malzeme ve boya performansını geliştirir

Bu patentli çekirdek teknoloji, malzeme ve boya performansını artırarak kaliteli ve uygun maliyetli üretimler elde edilmesini sağlar.

Nozzle Check Unit

NCU | Nozül Kontrol Ünitesi nozül tıkanıklıklarını tespit eder

Bu çekirdek teknoloji nozül durumunu kontrol eder ve bir dizi kurtarma fonksiyonunu otomatik olarak devreye sokarak baskı kalitesinin ve maliyetlerinin etkilenmemesini sağlar.

Nozzle Recovery System

NRS | Nozül Kurtarma Sistemi sorunsuz nozülleri devreye sokar

Bu çekirdek teknoloji eksik nozülleri sorunsuz olanlarla otomatik olarak değiştirerek kesintisiz baskı işlemi yapılmasını sağlar.

Jam Sensor

Kırışıklık Sensörü

Baskı kafasına takılan son derece hassas bir sensör, kumaş yüzeyindeki en küçük bir kırışma ya da katlanmayı algılayarak baskı kafasının çarpmasına veya malzemenin sıkışmasına engel olur ve bu sayede baskı kafasının hasar görme olasılığını azaltır.

Automatic Cleaning Function

ACF | Otomatik Temizleme Fonksiyonu

Baskı kafaları her zaman temiz tutulduğu takdirde güvenilir sonuçlar elde edilir. Kafa temizleme işlemi; baskı sona erdiğinde, otomatik temizleme fonksiyonuyla baskı malzemesinin uzunluğuna ya da baskı süresine göre ayar yapılarak otomatik olarak yürütülür.

Automatic Wiper Cleaner

AWC | Otomatik Wiper Temizleyici

Bu teknik hızlı ve etkili bir temizleme işlemi yapılmasını sağlar. Baskı kafalarında rengin karışmasına engel olarak daha net görüntüler elde edilmesine olanak verir ve günlük bakım süresini azaltır.

Mimaki Circulation Technology

MCT | Mimaki Sirkülasyon Teknolojisi boya pigmentlerinin çökelmesine engel olur

Bu çekirdek teknoloji Beyaz ya da Gümüş gibi çökelmeye yatkın olan boyaları sürekli çalkalayarak kaliteli ve uygun maliyetli baskılar elde edilmesini sağlar.

Mimaki Degassing Module

MDM | Mimaki Hava Giderme Modülü

Mimaki hava giderme modülü, boya içindeki havayı ya da kabarcıkları ortadan kaldırarak nozül tıkanmasını ve boya çökelmesini engeller. Bu sayede düşük maliyetlerle daha yüksek verimlilik ve daha yüksek baskı kalitesi elde edilir.

Mimaki Bulk Ink System

MBIS | Mimaki Dökme Boya Sistemi üretim kapasitesini artırır

Bu çekirdek teknoloji daha yüksek boya kapasitesine kolay şekilde geçiş yapılmasına olanak verir ve böylece üretiminizin ciddi maliyetlere gerek kalmadan ihtiyaçlarınızla birlikte büyüyebilmesini sağlar.

Uninterrupted Ink Supply System

UISS | Kesintisiz Boya Besleme Sistemi kartuşların sürekli yenilenmesini sağlar

Bu çekirdek teknoloji kartuşların sürekli yenilenmesi için yedeklemeli bir boya besleme kaynağı kullanır. Kesintisiz Boya Besleme Sistemi, bir kartuş tamamen bittikten sonra otomatik olarak diğerine geçilmesini sağladığı için gereksiz boya sarfiyatına engel olur.

Automatic Media Feeder

AMF | Otomatik Malzeme Besleyici

100 kg ağırlığa kadar rulo malzemelerin kesintisiz ve stabil bir şekilde taşınmasını mümkün hale getirir. Mimaki’nin AMF teknolojisi uzun baskılarda bile optimum gerdirme işlemi yapılmasını sağlar.

Automatic Media Clamp

AMC | Otomatik Malzeme Sıkıştırma Fonksiyonu

Bu teknik, dışarıdan müdahaleye gerek kalmadan gözetimsiz işlem yapılmasını mümkün hale getirir. Bütün bas/kes işlemi boyunca pinch roller basınçlarını otomatik olarak ayarlayarak, en yüksek baskı ve kesim kalitesinin elde edilmesini sağlar.

ID Cut

ID Cut: Barkodlu Kesim

ID Cut teknolojisi sayesinde, her baskı datasının kesim datası, kesimi otomatik olarak başlatmak için okunabilir. Böylece işlem süresinden tasarruf edilir ve data iletim hatası kaynaklı malzeme israfı azaltılır.

Crop Mark Detection

Hizalama İşareti Algılama

Optik bir sensör, iç içe yerleştirilen görüntüler boyunca hizalama işaretlerini birbiri ardına otomatik olarak algılar. Otomatik ayar fonksiyonuyla birlikte hassas kontür kesimi elde edilmesine yardımcı olur.

Half Cut

Yarım Kesim

Yarım kesim fonksiyonuyla, taşıyıcı kağıdın, kesim işleminden sonra görüntüyü yerinde tutan birkaç bağlantı noktası bırakacak şekilde kesilmesi mümkündür. Böylece işlem bitirildiğinde taşıyıcı kağıt kolay bir şekilde çıkarılabilir.

Over Cut

Tam Kesim

Tam kesim teknolojisi sayesinde, vinilin kolay şekilde ayrılması için başlangıç ve bitiş noktasında mükemmel bir kesişim noktası oluşturulur.

Corner Cut

Köşe Kesim

Köşe kesim fonksiyonu, mükemmel keskin köşeler yaratmak için bütün köşelerde kesişim noktaları oluşturur.

Mimaki Eurasia

location image