Neden Mimaki'yi seçmelisiniz?

Mimaki Çekirdek Teknolojileri

Mimaki’nin benzersiz özellikleri

Teknoloji odaklı bir şirket olarak, Ar-Ge’ye büyük yatırımlarımızla, yenilikçi teknolojiler ve öncü ürünler geliştirmek için sürekli çaba harcıyoruz.
“Something new, something different” vizyonumuzla, fikirlerinizi gerçekleştirmenizi ve işinizde, rekabetinize, topluma ve çevreye karşı fark yaratmanızı sağlayacak yenilikçi teknolojiler geliştirmeye kararlıyız. Mimaki olarak, kullanıcılarımızın baskı makinelerinin ve kesim plotterlarının verimli ve tutarlı bir şekilde olağanüstü sonuçlar vereceğine güvenmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Mimaki makineler, en iyi baskı kalitesini ve maksimum üretkenliği sağlayan, ayrıca üretimi geciktirebilecek riskleri azaltan Çekirdek Teknolojileri ve benzersiz özellikleri içerir.

Banding oluşmasını engelleyen Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi – MAPS

Bu çekirdek teknoloji baskı izlerini azaltmak için gelişmiş bir algoritma şablonu kullanır. Şerit sınırlar üst üste basılır ve baskı izleri oluşmaya yatkın olan sınırlara daha az boya damlacıklarıyla baskı yapılır. Böylece baskılarınızın daha yüksek hızlarda bile muhteşem görünmesini sağlar.

Kusursuz boya damlaları sağlayan Dalga Formu Kontrol Teknolojisi – WFC

Bu çekirdek teknoloji boyanın vizkozitesine göre her noktayı doğru şekilde doğru yere yerleştirmek için ateşleme sıklığını ayarlayarak noktaları optimize eder. Bu sayede daha düşük çözünürlüklerde bile daha iyi görüntüler edilir.

Değişken Nokta Teknolojisi düzgün tonlamalar yaratır

Değişken Nokta Teknolojisi baskı makinesinin küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 farklı nokta boyutunda baskı yapmasına olanak verir. Bu teknoloji sayesinde düzgün tonlamalı yüksek kaliteli görüntüler oluşturulur.

Mimaki Fine Diffusion grenli görünümü azaltır – MFD

Bu çekirdek teknoloji grenli görünümü azaltmak ve daha düzgün yoğun renkler üretmek için gelişmiş bir titreme prosesi kullanır. Böylece görüntüleriniz daha düşük çözünürlüklerde bile optimize edilir.

Mimaki Lak Kontrol Sistemi – MCC

Mimaki Lak Kontrol Sistemi (MCC) baskılı yüzeyde toz birikme olasılığını azaltmak için boya kürleme süresini en aza indirir. Bunu eş zamanlı lak boya püskürtme ve UV ışınlarıyla gerçekleştirir. Bu sayede minumum tozla parlak bir lak baskısı elde edilir.

Mimaki akıllı ısıtıcılar malzeme ve boya performansını geliştirir – MIH

Bu patentli çekirdek teknoloji malzeme ve boya performansını artırarak kaliteli ve uygun maliyetli üretimler elde edilmesini sağlar.

Mimaki Dökme Boya Sistemi kapasite sunar – MBIS

Bu çekirdek teknoloji daha yüksek boya kapasitesine kolay şekilde geçiş yapılmasına olanak verir ve böylece üretiminizin ciddi maliyetlere gerek kalmadan ihtiyaçlarınızla birlikte büyüyebilmesini sağlar.

Kesintisiz Boya Besleme Sistemi kartuşların sürekli yenilenmesini sağlar – UISS

Bu çekirdek teknoloji kartuşların sürekli yenilenmesi için yedeklemeli bir boya besleme kaynağı kullanır. Kesintisiz Boya Besleme Sistemi, bir kartuş tamamen bittikten sonra otomatik olarak diğerine geçilmesini sağladığı için gereksiz boya sarfiyatına engel olur.

Mimaki Sirkülasyon Teknolojisi boya pigmentlerinin çökelmesine engel olur – MCT

Bu çekirdek teknoloji Beyaz ya da Gümüş gibi çökelmeye yatkın olan boyaları sürekli çalkalayarak kaliteli ve uygun maliyetli baskılar elde edilmesini sağlar.

Nozül Kontrol Ünitesi nozül tıkanıklıklarını tespit eder – NCU

Bu çekirdek teknoloji nozül durumunu kontrol eder ve bir dizi kurtarma fonksiyonunu otomatik olarak devreye sokarak baskı kalitesinin ve maliyetlerinin etkilenmemesini sağlar.

Nozül Kurtarma Sistemi sorunsuz nozülleri devreye sokar – NRS

Bu çekirdek teknoloji eksik nozülleri sorunsuz olanlarla otomatik olarak değiştirerek kesintisiz baskı işlemi yapılmasını sağlar.

Otomatik Malzeme Besleyici – AMF

100 kg ağırlığa kadar rulo malzemelerin kesintisiz ve stabil bir şekilde taşınması mümkün hale gelir. Mimaki’nin AMF teknolojisi uzun baskılarda bile optimum gerdirme işlemi yapılmasını sağlar.

Otomatik Malzeme Sıkıştırma fonksiyonu

Bu teknik, dışarıdan müdahaleye gerek kalmadan gözetimsiz işlem yapılmasını mümkün hale getirir. Bütün bas & kes işlemi boyunca pinch roller basınçlarını otomatik olarak ayarlayarak, en yüksek baskı ve kesim kalitesinin elde edilmesini sağlar.

Otomatik Temizleme fonksiyonu

Baskı kafaları her zaman temiz tutulduğu takdirde güvenilir sonuçlar elde edilir. Kafa temizleme işlemi; baskı işlemi tamamlandığında, otomatik temizleme fonksiyonuyla baskı malzemesinin uzunluğuna ya da baskı süresine göre ayar yapılarak otomatik olarak yürütülür.

Otomatik Wiper Temizleyici

Bu teknik hızlı ve etkili bir temizleme işlemi yapılmasını sağlar. Baskı kafalarında rengin karışmasına engel olarak daha net görüntüler elde edilmesine olanak verir ve günlük bakım süresini azaltır.

Kırışıklık Sensörü

Baskı kafasına takılan son derece hassas bir sensör, kumaş yüzeyindeki en küçük bir kırışma ya da katlanmayı algılayarak baskı kafasının çarpmasına veya malzemenin sıkışmasına engel olur ve böylece baskı kafasının hasar görme olasılığını düşürür.

Mimaki Hava Giderme Modülü – MDM

Mimaki hava giderme modülü, boya içindeki havayı ya da kabarcıkları ortadan kaldırarak nozül tıkanmasını ve boya çökelmesini engeller. Bu sayede düşük maliyetlerle daha yüksek verimlilik ve daha yüksek baskı kalitesi elde edilir.

Barkodlu Kesim – ID Cut

ID Cut teknolojisi sayesinde, her baskı datasının kesim datası, kesimi otomatik olarak başlatmak için okunabilir. Böylece işlem süresinden tasarruf edilir ve data iletim hatası kaynaklı malzeme israfı azaltılır.

Hizalama İşareti Algılama

Optik bir sensör, iç içe yerleştirilen görüntüler boyunca hizalama işaretlerini birbiri ardına otomatik olarak algılar. Otomatik ayar fonksiyonuyla birlikte hassas kontür kesimi elde edilmesine yardımcı olur.

Yarım Kesim

Yarım kesim fonksiyonuyla, taşıyıcı kağıdın, kesim işleminden sonra görüntüyü yerinde tutan birkaç bağlantı noktası bırakacak şekilde kesilmesi mümkündür. Böylece işlem bitirildiğinde taşıyıcı kağıt kolay bir şekilde çıkarılabilir.

Tam Kesim

Tam kesim teknolojimiz sayesinde, vinilin kolay şekilde ayrılması için başlangıç ve bitiş noktasında mükemmel bir kesişim noktası oluşturulur.

Köşe Kesimi

Köşe kesim fonksiyonu, mükemmel keskin köşeler yaratmak için bütün köşelerde kesişim noktaları oluşturur.

Mimaki Eurasia