Mimaki ile daha düşük karbon ayak izi için

Daha Küçük Adımlar

Sürdürülebilir Seçim

Mimaki’de sürdürülebilirlik büyük önem taşır.

Mimaki olarak gezegenimiz ve üzerindeki tüm canlılar için kapsamlı ve faydalı sürdürülebilir seçeneklerin geliştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sürdürülebilirliğin yalnızca çevreyle ilgili olmadığının, aynı zamanda gelecek nesillere karşı sosyal sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz. 

Sürdürülebilir çözümlere yönelik talebin artmasıyla Mimaki, yalnızca iş hedeflerinizi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda çevre üzerindeki etkinizi de en aza indiren baskı teknolojilerinde kendisini ön sıralarda konumlandırıyor.

UJV100

Neden Sürdürülebilirlik?

Reducing our carbon footprint
Karbon ayak izimizi azaltmak

Karbon ayak izimiz, günlük yaşamımızda salınan toplam sera gazı miktarıyla ölçülür. Bunu azaltarak daha sürdürülebilir bir çevre yaratabiliriz.

sustainability icon
Enerji tüketimimizi azaltmak

Enerji tüketimimizi azaltmak, enerji atıklarının azaltılmasına ve enerji maliyetlerinin düşürülmesine katkıda bulunur. Bu yalnızca gezegenimiz için değil, cüzdanlarımız için de faydalı!

Herkes için gelecek sağlamak
Herkes için gelecek sağlamak

Dünya bizim evimizdir, dolayısıyla gezegenimizin tüm sakinleri ve gelecek nesiller için onun yaşanabilir kalmasını sağlamak bizim sorumluluğumuzdur.

İdeal sürdürülebilir seçenek: UV Baskı Teknolojisi

UV-LED Teknolojisi – Baskının Geleceği

UV baskı, malzeme yüzeyinde boyayı anında kürlemek için ultraviyole ışık kullanan bir dijital baskı çeşididir. Daha az boya ve enerji tüketildiği için, UV hem daha sürdürülebilir hem de çok yönlü bir seçenek olarak ön plana çıkar. UV baskı makineleri cam, seramik, ahşap, alüminyum ve akrilik gibi sert malzemelerin yanı sıra duvar kağıdı ve kanvas gibi esnek malzemeler de dahil olmak üzere hemen hemen her tür materyal üzerine çarpıcı renkler ve inanılmaz dokular yaratabilir.
Mimaki’de UV-LED yeni bir girişim değildir; teknolojiyi benimseyen ilk üreticiler arasında yer alıyoruz.

UV Baskı – Daha Sürdürülebilir, Enerji Tasarruflu ve Uygun Maliyetli

Lateks gibi diğer baskı teknolojilerinin yerine UV’yi seçmek, işletmenize büyük faydalar sağlayabiliyor. Azalan CO2 emisyonları, malzeme israfı ve daha düşük enerji & boya tüketimi sayesinde UV baskı daha uygun maliyetli ve çevre dostu bir seçim haline geliyor.
Ayrıca UV baskı, ısıya duyarlı ve sert zemin seçenekleri de dahil olmak üzere çok daha geniş bir malzeme seçeneği sunarak birden fazla baskı makinesinin teknolojisini tek bir çözümde birleştiriyor. Lateks baskıya karşı UV baskının avantajlarına ilişkin kapsamlı bir genel bakış için aşağıdaki grafiğimizi indirebilirsiniz.

UV Çözümlerimiz – Pazar Lideri Baskı Teknolojileri

Her türlü baskı ihtiyacınıza yanıt verecek çok çeşitli UV-LED inkjet çözümler sunuyoruz. En uygun maliyetli ürünümüz, boyayı anında kürlemek için Mimaki’nin 6. nesil UV-LED teknolojisini kullanan UJV100-160Plus’tır. İhtiyacınıza göre yüksek performanslı geniş format baskı için Mimaki UJV55-320’yi düşünebilirsiniz. Eş zamanlı çift rulo baskıya olanak veren bu modelimiz, beyaz renk seçeneği de bulunan LUS-120 UV boyayı kullanır. Mimaki UCJV330-160 ise, 2.5D katmanlı baskı işleviyle donatılmıştır ve bas/kes özelliğiyle tüm tabela ihtiyaçlarınız için çok yönlü bir çözüm sunar.
UV inkjet baskı makinelerimizin başka hangi özelliklere sahip olduğunu merak mı ediyorsunuz? O halde ürün yelpazemizi daha fazla keşfedin!

Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne (SKH) Katkımız

Eylül 2015’te Birleşmiş Milletler, yoksulluğu sona erdirmek, gezegeni korumak ve tüm insanların hem şimdi hem de gelecekte barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel bir eylem çağrısı olarak 193 üye devletin ortak imzasıyla 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SKH) yayınlamıştı.

Bu doğrultuda inkjet baskı teknolojilerimiz aşağıdaki 9 hedefe katkıda bulunmaktadır:

Mimaki 3DFF-222 ile üretilen “Yüz Koruyucu Siperliği” ücretsiz olarak sağlıyoruz.

Süblimasyon baskı ile su tasarrufu sağlıyor ve tekstil baskıda inkjet teknolojisi kullanarak su kirliliğini azaltıyoruz.

Dijital on-demand baskı, lojistik akışını kısaltır.

Tüm çalışanlar için kapsayıcı ve adil bir çalışma ortamı sunuyoruz.

Inkjet baskı teknolojisi sayesinde çevre dostu ekipmanlar oluşturmak mümkündür.

Süblimasyon baskı, çevresel açıdan sürdürülebilir ürünler üretilmesine yardımcı olur.

Çevre dostu boyalar ve boya kartuşları operatörün sağlık yükünü azaltır.

Çevre dostu boyalar ve boya kartuşları çevre için daha iyidir.

3D baskı teknolojimizi kullanarak destek vermeye devam edeceğiz.

Inkjet Baskı Teknolojisi

Sektörde inovasyon ve kalite konusunda öne çıkan bir marka olarak, daha az atık oluşturan ve çevreye daha az zarar veren inkjet baskı çözümleri sunuyoruz.

water resistant fabric

Çevre dostu inkjet baskı çözümleri

Mimaki, pazarda inkjet baskı teknolojilerini teşvik ederek çevre dostu on-demand baskı stratejilerinin benimsenmesini destekler. Inkjet baskı teknolojileri, kullanıcıların yalnızca ihtiyaç duyulan miktarda baskı yaparak aşırı stok ve buna bağlı israfları azaltmalarına yardımcı olur.

Mimaki, en son teknolojiye sahip inkjet çözümlerini tanıtmak için bir inkjet laboratuvarı kurmuştur. Bu yalnızca grafik sanatlar alanında hedef pazarlarımız için yenilikçi çözümler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda inkjet teknolojilerinin diğer endüstrilerdeki kullanımını keşfetmemize de olanak tanır.

Bu projeler, daha düşük maliyetli ve daha çevre dostu üretim süreçleri geliştirmeye yönelik sürekli çabalarımıza katkıda bulunmaktadır.

On-demand dijital baskı

On-demand dijital baskı sistemi, yalnızca gerekli miktarlarda baskı yapmanızı sağlayarak aşırı stok ihtiyacını ortadan kaldırır. Plakasız boya püskürtme teknolojisiyle su tasarrufu sağlayan ve az atıklı baskılar üretebilirsiniz. Yer tasarrufu sağlayan ekipmanlarla temiz çalışma ortamları kurabilme imkanı, çevre şehirlerde tüketim noktasına yakın üretim yapılmasına olanak sağlar. Tüketim ve üretim bölgelerini birbirine bağlayarak lojistik için zaman ve maliyetleri azaltmanız mümkün hale gelir.

Mimaki’nin tescilli raster ve vektör teknolojileri ile on-demand dijital baskının daha da geliştirilmesine öncülük edeceğiz:

Raster Teknolojisi (inkjet baskı makineleri için) boyayı yalnızca tasarım olan kısımda kullandığı için baskı için yalnızca az miktarda boya gerektirir. Aynı zamanda plaka yıkamadan kaynaklanan proses atıklarının çevresel etkisini de ortadan kaldırır.

Vektör Teknolojisi (kesim plotterları için), malzemede son derece hassas kesim teknolojisi uygular ve basılı malzemenin israfını ortadan kaldırarak kaynakların korunmasına katkıda bulunur.

on demand printing

Bölgesel Girişimlerimiz

Makinelerin ve boya kartuşlarının geri dönüşümü

Son kullanıcılarımız, gerekli imha bilgilerini almak için yetkili Mimaki bayileriyle iletişime geçebilir. Mimaki’nin sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarınıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Atık Elektrikli ve Elektronik Ekipman (WEEE) Direktifi

Avrupa Birliği, atık depolama alanlarındaki tehlikeli madde miktarının azaltılması amacıyla Atık Elektrikli ve Elektronik Ekipman (WEEE) Direktifi‘ni uygulamaya koymuştur. Mimaki, son kullanıcılarına bu malzemeyi uygun şekilde imha etmelerini önemle tavsiye eder. Tüketicileri, bu öğelerin etkili geri dönüşüm ve yeniden kullanım için uygun şekilde atılması gerektiği konusunda uyarmak amacıyla elektrikli ve elektronik ekipmanları “çarpı işaretli tekerlekli çöp kutusu”™ sembolüyle etiketlemekteyiz.

Sertifikalar

Çevresel etkiyi azaltan boya ve inkjet sistemleri geliştirme konusundaki kararlılığını güçlendirmek için Mimaki, aşağıdaki sertifikaları alarak bu standartları korumaya odaklanmıştır:

OEKO-TEX

Kriterleri Oeko-tex kuruluşu tarafından belirlenen STANDARD 100 by OEKO-TEX®, tüm üretim aşamalarındaki tekstil ham maddeleri, ara ve son ürünler için bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir. Bu katı sertifika, yalnızca zararlı maddelerin kullanımıyla ilişkili 300’den fazla gerekliliği karşılayabilen ürünlere uygulanabilmektedir. Mimaki, Nissenken Kalite Değerlendirme Merkezi’nde yapılan testler sonucunda, boyaların ham maddeleri için OEKO-TEX® STANDART 100 sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Kriterleri Oeko-tex kuruluşu tarafından belirlenen ECO PASSPORT by OEKO-TEX®, tekstil boyaları, pigmentler ve terbiye maddelerinin üretimi sırasında kullanılan kimyasalların güvenliğini onaylamaktadır. Mimaki’nin Sb320/420, Sb411, Sb53/300, Sb54/310/410/MLSb510, Sb610 ve MLRC500 boyaları OEKO-TEX® ECO PASSPORT sertifikasına sahiptir. Bu sertifikalar, Mimaki’nin çevreye duyarlı boya ve inkjet sistemler geliştirme taahhüdünü pekiştirmektedir.

GREENGUARD

GREENGUARD Sertifikası, bir ürünün organik uçucu kimyasallar (VOC) içermeyerek dünyanın en katı kimyasal emisyon standartlarından bazılarını karşıladığını ve iç mekan hava kirliliği & kimyasal maruziyet riski yaratmadığı için ev, okul ya da sağlık kuruluşları gibi ortamlarda kullanıma uygun olduğunu garanti etmektedir.

Mimaki, UV kürlenebilir boyaları (LH-100, LUS-120, LUS-150, LUS-170, LUS-190, LUS-200 ve LUS-210), solvent boyaları (BS4, CS250 ve SS21) ve lateks boyası (LX-101) için GREENGUARD ve GREENGUARD Gold sertifikalarını almıştır. Bu sertifika, kullanıcılarımızın sürdürülebilir bir şekilde baskı yaparken çeşitli pazarlarda yaratıcılığını sürdürmelerini sağlamaktadır.

Çevre Politikası

Mimaki Eurasia olarak bu kurumsal hedefleri benimseyerek mümkün olan her yerde atık, enerji tüketimi ve CO2 emisyonlarını azaltmaya çalışıyoruz.

Çevre İlkeleri

– Sürdürülebilirlik çabalarımızda sistematik sürekli iyileştirmeyi sağlamak için tasarlanmış kurumsal çapta politikalar.

– Çevresel sürdürülebilirlikle ilgili tüm yasal düzenleme ve gerekliliklere uyum.

– İşbirlikçi sürdürülebilirlik çabaları üzerindeki etkimizi genişletmek için tedarik zincirimizdeki ortakların ve paydaşların eğitimi.

– Çevre dostu ürünlerimizin satışlarının artırılması.

– Kullanıcıların kendi sürdürülebilirlik çabalarını geliştirmelerine yardımcı olmak.

Kaynakları ve enerjiyi korumaya yönelik şirket politikaları ve iş akışları

Elektrik, yakıt, doğal kaynak ve enerji tüketimini

ve endüstriyel atık emisyonlarını azaltmak

Malzemeleri ayırarak

geri dönüşümü teşvik etmek

Zararlı kimyasalları kontrol altına alarak

çevre kirliliğini önlemek

Çevre dostu inovasyonların

ürün tasarımını teşvik etmek

Üretim süreci sırasındaki arıza oranını

azaltarak israfı azaltmak

Karşılaştırmalı düzeltici eylem süreçlerini uygulayarak

sürdürülebilirlik sorunlarını ele almak

Sizin de mi fikriniz var?

Mimaki Eurasia bu kurumsal hedefleri benimsiyor ve mümkün olan her yerde atıkları, enerji tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltmaya çalışıyor. Sizin de mi sürdürülebilir önerileriniz var? O halde çevre dostu işbirliği yapmaktan memnuniyet duyarız!

Popup forms

1 forms

Mimaki Eurasia

location image