Dünyamıza hoş geldiniz...

Mimaki hakkında

Go Back

Sürdürülebilirlik

Mimaki kendini daha çevreci ve sürdürülebilir ürünler üretmeye adamıştır

Eko Solvent boya ve UV LED baskı makinesi çözümlerinin pazara sunulmasıyla, Mimaki sürdürülebilirlik dünyasına adım attı. Sadece zararlı kimyasalların kullanımını değil aynı zamanda CO2 ayakizlerinin, enerji tüketiminin de azaltılmasına, daha temiz ve çevresel olarak daha uygun boya ile VOC (uçucu organic bileşenlerin) tüketimini azaltmak hatta kullanımından kaçınmak ve RIP yazılım RasterLINK uygulamasıyla makinelerin daha iyi kullanımını sağlayarak atık azaltımı yapmaya odaklandı.
Mimaki yeni ve daha iyi ürünler yapmak için şirketin ARGE birimine yatırım yapmıştır ve bunun ilk sonuçları çevre dostu makineler ve donanımlarda görülmektedir. Lateks hizmetimiz, SUV boya teknolojimiz ve yüksek hızda bile UV-LED kurutma kullanmamız gibi faydalar sağlanmaktadır. Bunların haricinde Mimaki’nin odağında atık azaltımı bulunmaktadır.Bunu sadece kendi fabrikamızda değil aynı zamanda son kullanıcılarımızın kullanımlarında da hedefliyoruz. Daha güvenilir yüksek kaliteli baskı ve kesici donanımı sunduktan sonra artık geleceğe hazırız.

WEEE’nın imhası ve tekerlekli bidon sembolünün anlamı

2002 yılında Avrupa Birliği Elektrik ve Elektronik Donanım Atıkları (WEEE) hakkında bir talimat yayınladı. WEEE’de zararlı maddeler olabilir bunlar doğal-çevreye (insanların ve hayvanların ulaşabileceği) yerlere atılmamalıdır, atılırsa çevresel boyutta hasarlı olabilir. Bunun haricinde, WEEE kapsamlı ham madde kaynağıdır. Dünyada artmakta olan yeni üretim ihtiyacına karşılık doğal ham madde sürekli azalmaktayken bu potansiyel kaynağın çöpe gitmesine izin vermek kabul edilemez.

Eğer donanım ayrı toplanırsa ve geri dönüşümde kullanılıra o zaman donanımın %85-90 oranında yeni ham madde olarak yeniden kullanılması mümkün, bu sayede yeni ham maddenin kullanılması ve bunu üretecek enerjiyi kullanmak gerekmez.

Yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı Mimaki son kullanıcının donanımlarına ait atıkları ayrı atmalarını bekler (yasalarda açıklandığı gibi). Elektrik ve Elektronik Donanım aşağıdaki gibi işaretlenmiştir”˜üzerinde çapraz olan çöp bidonu”™ bu sembolun anlamı son kullanıcının malzemeyi ayrı şekilde, diğer çöplerden ayırarak atması gerektiğidir.

Makinaların ve boya kartuşlarının geri dönüşümü

Hollanda’daki son kullanıcılar atıkların atılması veya geri alınması konusunda Hollanda Mimaki’yle iletişime geçmelidirler. Diğer ülkelerdeki son kullanıcılar atık yönetimi talimatlarını almak için kendi ülkelerindeki bayileri aramalıdır. Ingiltere’de yerel ortaklarımızla boşalan Mimaki boya kartuşlarını en uygun şekilde atmaları için müşterilerimizi bilgilendirdiğimizden emin olmaya çalışıyoruz. Bu proje sayesinde 100.000’den fazla kartuş çevreye atılmadan toplanmıştır.

Mimaki’nin sürdürülebilirliği geliştirmek için yaptıkları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz, sizleri bilgilendirmekten çok memnun oluruz

Mimaki Eurasia